İLETİŞİM

Abdi İbrahim Tower

Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 4 Maslak - Sarıyer 34467 İstanbul

(212) 366 84 00 info@abdiibrahim.com.tr

We Heal The Future - “Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz” programımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz “İyileştiren Fikirler Yarışması”nda kazananlar belli oldu! İyileştiren Fikirler Yarışması’nın kazananları, 28 Şubat’ta Abdi İbrahim Tower’da hibrit olarak düzenlenen etkinlikte açıklandı. 600 kişinin online katılım sağladığı etkinlikte “Sosyal Girişimcilik Ekosisteminin Gelişiminde Önemli Bir Paydaş: Özel Sektör” isimli bir panel de gerçekleşti. Panelde Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Kurucusu Serra Titiz, Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül, Anadolu Efes Girişimcilik ve İnovasyon Direktörü Tuba Gökcan, Kale Grubu Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Rana Birden, TEB Perakende Bankacılık Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Direktörü Hayri Telekoğlu ve Zorlu Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Şahika Özcan Ortaç yer alarak sosyal girişimcilik alanındaki faaliyetlerini paylaştı. AbdiBio Grup Başkanı Dr. Ali Özüer ise Abdi İbrahim’in biyoteknoloji alanındaki adımlarını anlatan bir konuşma gerçekleştirerek inovasyonun önemine değindi.

İleri aşama sosyal girişimler arasında PONS isimli girişimimiz birinci oldu.

Erken aşama sosyal girişimler arasında ise Hastane Arkadaşım İDA isimli girişimimiz birinci oldu.🏆

BIODIF isimli girişimimiz ise jüri özel ödülüne layık görüldü.
PONS, Hastane Arkadaşım İDA, BIODIF ve diğer finalistlerimizi tebrik ediyoruz. 

PONS: Kritik hastalık ve kadın sağlık problemlerinin uzaktan daha iyi, daha hızlı ve hassas izlenmesi için tıbbi görüntüleme yapabilen giyilebilir ultrason teknolojisidir.

Hastane Arkadaşım İDA: Kronik hastalıklarla mücadele eden çocukların hastane ve tıbbi işlem korkularını yenmelerini ve psikolojik dayanıklıklarını artırmayı hedefleyen; bilimsel psikoterapi yöntemlerini yeni teknolojiler ile birleştirerek eğlenceli içerikler sunan ve psikososyal desteği ekonomik ve ulaşılabilir kılmayı amaçlayan bir mobil uygulamadır.

BIODIF: Yılda 1,3 milyar ton gıda atığına dahil olan balkabağı kabuğundan, ilaç kapsülü yerine kullanılabilen az kimyasal ve zengin vitamin içerikli alternatif üreten bir biyoteknoloji girişimidir.

YUKARI ÇIK