İLETİŞİM

Abdi İbrahim Tower

Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 4 Maslak - Sarıyer 34467 İstanbul

(212) 366 84 00 info@abdiibrahim.com.tr

ROBOTEL

 

EsABS (Amniotic Band Syndrome), doğuştan itibaren çocukların gelişiminde özellikle uzuvları etkileyen bir hastalıktır. Yaklaşık 1.200 kişide 1 görülen bu hastalık nedeniyle Türkiye'de parmak ve el gelişimini tamamlayamayan pek çok çocuk, genç ve yetişkin bulunuyor.

 

Dünyada protezlerin çoğu gerçekçilik üzerine yoğunlaşmakta ve hareket kabiliyeti özellikle el ve parmak protezlerinde ikinci planda kalmış durumda. Özellikle çocuklarda protez takma süreci daha sıkıntılı oluyor; çünkü çocuğun gelişimiyle birlikte sık sık değiştirilme zorunluluğu ortaya çıkıyor. Dolayısıyla çok sayıda çocukta gelişimini tamamlayana kadar protezden yoksun kalma durumu ortaya çıkıyor.

 

Robotel, 3 boyutlu yazıcılar ile çocukların ilgisini çekecek değişik tasarımlar ile protezler üretiyor. Bu süreç tamamen gönüllü tasarımcılar ve gönüllü olarak 3 boyutlu yazıcı sağlayan kişiler sayesinde ilerliyor.

 

Robotel tamamen gönüllülerle hazırlanıp, ücretsiz olarak protez ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılıyor. Maliyeti düşük olduğu için çocukların büyümesiyle yeni vücut ölçülerine uygun protezler basılıyor.

 

Robotel; Düşük maliyet, yaratıcı ve eğlenceli tasarımlar, kolay erişim ve hareket kabiliyeti sağlayarak fark yaratıyor.
YUKARI ÇIK