İLETİŞİM

Abdi İbrahim Tower

Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 4 Maslak - Sarıyer 34467 İstanbul

(212) 366 84 00 info@abdiibrahim.com.tr

Program
Hakkında

Abdi İbrahim olarak köklü ve yenilikçi yapımızın getirdiği etki gücüyle geleceği şekillendirici adımlar atıyoruz. Endüstrimiz ve toplum sağlığı için Ar-Ge’ye yatırım yapıyor, üretimimizi giderek artırıyor, ihracat yaptığımız coğrafyaları genişletiyor, istihdama katkı sunuyoruz. Tüm bunların yanında sosyal alanda da faaliyetlerimizi kuvvetlendirmek, gelecek adımlarımıza güç katmak, ülkemize bu anlamda da elimizden gelen katkıyı sağlamak istiyoruz. Biz Abdi İbrahim olarak sadece ilaç üretmiyoruz, hayatları ve geleceği iyileştiriyoruz. Geleceği iyileştirme hedefiyle çıktığımız yolda sürdürülebilirliği ana çatımız olarak görerek bu çatıya katkı sunacak toplumsal yatırım programları geliştirdik. Şirket olarak sosyal alanda odaklanmamız gereken alanları belirlemek için çalışmalar gerçekleştirdik ve sonucunda toplumsal yatırım programlarımızı oluşturduk.

 

Abdi İbrahim olarak hedefimiz toplumsal yatırım programlarımızla halkın ilaç ve sağlık alanında doğru bilgilenmesini sağlamak, ülkede bilim farkındalığını artırmak, sağlıkta sosyal inovasyonu ve girişimciliği desteklemek, sağlık sektöründeki yeniliklere öncülük etmek, gönüllülük ruhunu çalışanlar ve değer zincirinde yaygınlaştırmak olacak. Bu hedefler kapsamında şirket olarak toplumsal yatırım programlarımızı 4 çatı altında topladık. Sağlık ve spor, bilim farkındalığı ve eğitim, inovasyon ve gönüllülük olarak belirlediğimiz her bir başlık altında projeler geliştirmeye başladık. İnovasyon başlığı altında yer alan “Sağlıkta Sosyal İnovasyon” programımızla bulunduğumuz alana, sağlık ve ilaç sektörüne katkı sağlayacak fikirler ve girişimlerin geliştiği bir ekosistemin oluşmasına öncülük ederek ve destekleyerek girişimci ruhumuzu yansıtacağız.

 

NEDEN SAĞLIKTA SOSYAL İNOVASYON?

 

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim olarak; Ar-Ge Merkezimizle, teknolojimizle, üretim tesislerimizle fark yaratıyor, sektörümüzde teknoloji ve inovasyon alanlarına da öncülük ediyoruz. Bu program ile sağlık ve inovasyonu bir araya getiriyoruz, çünkü toplumsal fayda üretmeyi amaçlıyor, yepyeni kazanımlar elde etmek istiyoruz. Günümüzde inovasyon ve girişimciliğin hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte daha da değer kazanan bu alanda işimizi farklı boyutlara taşımak için Abdi İbrahim olarak harekete geçtik. “Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı” ile geniş kitlelere çağrıda bulunarak pek çok fikrin ve sosyal girişimin gelişmesine katkı sunarken, bu girişimlere destek vererek hem kendi işimizi geliştirmeyi ve etki alanımızı genişletmeyi hem de sektörümüze yepyeni çözümler kazandırmayı hedefliyoruz.

 

SAĞLIKTA SOSYAL İNOVASYON PROGRAMI

 

Abdi İbrahim olarak sosyal girişimciliğin dünyada ve Türkiye’de gelişmesine odaklanmış kurumlar olan Ashoka Türkiye ve Impact Hub ile iş birliği kurarak çok sayıda girişimcinin, ekosistem partnerinin ve takipçisinin yer alacağı, dünya sosyal girişimcilik gününde gerçekleşen büyük etkinlikte sponsor olarak yer alarak lansmanımızı gerçekleştirdik.

 

Halk sağlığı ve bilinçlendirme, sağlık ve ilaç alnında araştırma & geliştirme, dezavantajlı bölgeler ve grupların dahil edilmesi ve yenilikçilik programın öncelikleri arasında yer alıyor. Ön değerlendirmeden geçen başvuru süreci, finalistlerin eğitimleri, sunumları, jüri değerlendirmesi ve kuluçka desteği ile devam ediyor olacak. Mentorluk desteğinin de yer alacağı programımıza başvurularınızı bekliyoruz.
YUKARI ÇIK