İLETİŞİM

Abdi İbrahim Tower

Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 4 Maslak - Sarıyer 34467 İstanbul

(212) 366 84 00 info@abdiibrahim.com.tr

İYİ ÖRNEKLER

Card image cap
We Heal The Future - “Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz

We Heal The Future - “Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz” programımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz “İyileştiren Fikirler Yarışması”nın finali 28 Şubat 2022 tarihinde Abdi İbrahim Tower’da düzenlenen törende gerçekleşti. Törende erken aşama sosyal girişimlerin kazananı belli oldu!

Devamını Oku
Card image cap
İyileştiren Fikirler Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri yapıldı.

İyileştiren Fikirler Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri yapıldı. Erken aşama girişimlerde finalistler, ileri aşama girişimlerde ise kazanan belli oldu!

Devamını Oku
Card image cap
Kuluçka Programına Hak Kazananlar Belli Oldu

“Sağlıkta Sosyal İnovasyon: Geleceği Birlikte İyileştiriyoruz” programımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz “İyileştiren Fikirler Yarışması” erken aşama yarı finalistleri 30 Eylül 2021 tarihinde jüri karşısına çıktı. Açık oturum şeklinde düzenlediğimiz etkinlikte, sunum yapan 10 erken aşama girişim yarı finalistinden 4’ü seçilerek kuluçka programına alındı.

Devamını Oku
Card image cap
DOKTORDERKİ

Doktorderki uzman doktorlara soru sorabildiğiniz bir mobil uygulamadır. Acil durumlar dışında doktora gitmeye utanan, korkan, zaman bulamayanlar için doktordan ilk görüş almayı mümkün kılar.

Devamını Oku
Card image cap
OFTALMOLOJİ ÜRÜNLERİ GELIŞTİRME

Abdi İbrahim ABD’de Colorado ve Illinois üniversiteleri ile bağlantı içinde olan Ocugen adlı bir start-up’a yatırım yaptı. Molekül bularak Türkiye’de bu alanda da öncü olmayı amaçlayan Abdi İbrahim’in, uzmanlık alanı oftalmoloji olan Ocugen ile 2 kimyasal, 2 biyolojik olmak üzere 4 ürün üzerinde çalışmaları sürüyor

Devamını Oku
Card image cap
OTSIMO – TÜRKİYE

Otsimo, özellikle okul öncesi dönemde, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara kolayca ulaşılabilir, ücretsiz ve oyunlaştırılmış eğitim içerikleri sunuyor. Böylece giderek pahalı ve elit bir hale gelen otizm eğitimini demokratikleştiriyor ve her bölgeye ulaştırıyor.

Devamını Oku
Card image cap
TOLKİDO – TÜRKİYE

Tolkido, başta otizmli çocuklar olmak üzere tüm dil ve konuşma problemi yaşayan çocukların eğitim süreçlerini bilimsel yöntemlerle destekleyerek onların kendilerini rahat ifade edebilen bireyler olmasını amaçlar.

Devamını Oku
Card image cap
B-FIT – TÜRKİYE

Kadının gücünün daha iyi bir dünya yaratmak için özgürce kullanılabildiği bir platform oluşturma vizyonuyla yola çıkan b-fit, her yaş grubu ve her gelir seviyesinden kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak bedensel ve zihinsel gücünü artırıyor, kadın girişimciliğini destekliyor ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik hayattaki gücünü artırıyor.

Devamını Oku
Card image cap
MALARIA SPOT – İSPANYA

Malaria Spot, sıtmanın tespiti için yapılandırılmış kitlesel kaynak kullanımı ile medikal görüntüleme sürecinin hızını artırarak maliyetini düşürüyor. Bu çözüm, özellikle yoksul bölgelerde uzmanlar tarafından manuel olarak yürütülen sıtma tespit süreci için  çığır açıcı nitelikte.

Devamını Oku
Card image cap
ESPARARE – İSVİÇRE

Günümüzde, sadece Avrupa’da 250 milyonun üzerinde insanı etkileyen 7000 nadir hastalık var. Bu hastalıkların yalnızca %5’i onaylanmış bir tedaviye sahip.

Devamını Oku
Card image cap
AUTOFABRICANTES - İSPANYA

Autofabricantes, çocukların kendi yarattıkları ortopedik desteklerle otonomi, toplumsal dahil olma ve güçlenmeyi deneyimledikleri küresel bir hareket.

Devamını Oku
Card image cap
EXPLORABLE ASSISTED SELF HELP - NORVEÇ

Explorable Assisted Self Help, en yaygın mental hastalıklarda hafif ve orta derecede semptom gösteren ve öncelik verilmeyen hastalara yardımcı oluyor.

Devamını Oku
Card image cap
PEEK VISION - İNGİLTERE

Görme bozukluğu, dünyada ihmal edilen en büyük sağlık konularından. Dünya çapında iki milyardan fazla insan, görme bozukluğu ya da körlükle yaşıyor.

Devamını Oku
Card image cap
ALBERT HEALTH

Albert Health, 2018 yılında 3 eski Siemens çalışanı tarafından kurulmuş bir dijital sağlık girişimidir. Merkezi İngiltere’de bulunan şirket, aralarında uluslararası hızlandırıcı programı Techstars ve Wayra'nın da bulunduğu uluslararası yatırımcılardan toplamda $320.000 yatırım almıştır.

Devamını Oku
Card image cap
ONE DOLLAR GLASSES

One Dollar Glasses, esnek çelik tel ve dayanıklı polikarbonat malzemeden kolay ve 1 dolar  maliyetle gözlük üretimini sağlıyor. Bu gözlükler sadece 1 dolara mal oluyor.

Devamını Oku
Card image cap
MATERNAL HEALTH SOLUTIONS

Maternal Health Solutions, 5 yaşından önce vefat eden çocukların %45'inin doğumdan sonraki ilk 28 gün içerisinde vefat etmesi sorununu çözmeye odaklanılan bir program.

Devamını Oku
Card image cap
ABLA AL ALFY & HER MOTHER

Mısır'da, yeni doğum yapmış kadınlar, bebeklerinin bakımıyla ilgili yeterli bilgiye erişemiyorlar.

Devamını Oku
Card image cap
DRY BLOOD SPOT SCREENING

Dry Blood Spot Screening, kurutulmuş kan örneklerinden ürik asit, kolesterol, trigliserit, glikoz oranlarını analiz etmek için yeni bir kan testi yöntemi.

Devamını Oku
Card image cap
INESFLY

Inesfly'ın amacı, özellikle Afrika ülkelerinde böceklerden yayılan hastalıkların önlenmesi. Hastalığa sebep olan böceklerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmış.

Devamını Oku
Card image cap
DISCOVERING HANDS

Görme Engelliler tarafından meme kanseri teşhisi sağlanabiliyor.

Devamını Oku
Card image cap
KAHRAMAN SIÇANLAR

APOPO'nun Mayın Tespit Fareleri ve Teknik Araştırma Köpekleri, arazi temizliğini büyük ölçüde hızlandırmak için mevcut yöntemlere entegre edilmiştir.

Devamını Oku
Card image cap
ROBOTEL

EsABS (Amniotic Band Syndrome), doğuştan itibaren çocukların gelişiminde özellikle uzuvları etkileyen bir hastalıktır. Yaklaşık 1.200 kişide 1 görülen bu hastalık nedeniyle Türkiye'de parmak ve el gelişimini tamamlayamayan pek çok çocuk, genç ve yetişkin bulunuyor.

Devamını Oku
Card image cap
WEWALK AKILLI BASTON

Görme engellilerin sokaktaki hayatlarını bastonları kolaylaştırıyor. Baston sayesinde düşme, takılma gibi sorunları çözüyorlar. Fakat bir yere giderken sokaktaki sesli yönlendirmeler yeterli olmadığı için, başka insanlara sorma veya yardım alma ihtiyaçları oluşuyor.

Devamını Oku
Card image cap
Meslekhastaligi.org

2005 yılında Türkiye’de ilk kez tekstil işçilerine silikozis teşhisi konuldu ve bugüne kadar 100’den fazla işçi bu hastalıktan hayatını kaybetti. Kot Kumlama İşçileri Dayanışma Komitesi, savunuculuk çalışmaları yaparak silikozisle ilgili ciddi başarılar elde etti.

Devamını Oku
Card image cap
ALLE HAMİLE GİRİŞİMİ

ALLE bir mobil uygulama. Hamileler için her hafta, alanında uzman doktorlar tarafından oluşturulmuş, anne adayı ve bebekte olan gelişim ve değişimlerle ilgili bilgi sağlıyorlar.

 

Devamını Oku
Card image cap
FARMAVR

FarmaVR, eczacılık sektörü için sanal gerçeklik eğitim platformudur.  FarmaVR, sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak hazırlanmış “eczacılık öğrencilerine”, “eczacılara” ve “ilaç sektörü profesyonellerine” yönelik simülasyonları içerisinde barındıran eğitim uygulamasıdır.

Devamını Oku
Card image cap
FLYMEDI

FlyMedi, uluslararası kabul görmüş hastaneler ve kliniklerin bulunabileceği ve karşılaştırılabileceği bir platformdur. Sağlık seyahati gerçekleştirecek kişilerin; tıbbi seyahatlerini düzenlemelerini sağlayan bir servistir.

Devamını Oku
YUKARI ÇIK