İLETİŞİM

Abdi İbrahim Tower

Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi No: 4 Maslak - Sarıyer 34467 İstanbul

(212) 366 84 00 info@abdiibrahim.com.tr

ALBERT HEALTH

 

Albert Health, 2018 yılında 3 eski Siemens çalışanı tarafından kurulmuş bir dijital sağlık girişimidir. Merkezi İngiltere’de bulunan şirket, aralarında uluslararası hızlandırıcı programı Techstars ve Wayra'nın da bulunduğu uluslararası yatırımcılardan toplamda $320.000 yatırım almıştır.

 

Çalışmalarını Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde sürdüren Albert Health, ilaç şirketleri ve sigorta şirketleri ile yaptıkları iş birlikleri neticesinde şu ana kadar 50.000'den fazla insanın hayatına dokunma fırsatı buldu.

 

Bu uygulama ile hastalık özelinde eğitilmiş dil modeli ile Albert’e soru sorulabiliyor ve uygulamanın tüm özellikleri sesli komut ile yönetilebiliyor. Tüm sağlık dokümanları (lab. raporu, reçete vb.) tek bir yerde saklanabiliyor ve istenen zamanda doktor ile paylaşılabiliyor. Kan şekeri, tansiyon gibi ölçümler kaydedilebiliyor, kişiye özel ölçüm tanımlanabiliyor. Sağlıklı yaşam, beslenme, egzersiz önerileri takip edilebiliyor, videolar izlenebiliyor. İlaç hatırlatması kurulabiliyor ve eklenen ilaçların prospektüs bilgilerine (yan etki, doz bilgisi vb). ulaşılabiliyor, ilaç-ilaç etkileşimleri konusunda uyarı alınabiliyor.

Birçok uzmanlıktan sağlık profesyonelinden randevu alınıp online görüntülü görüşülebiliyor. Tüm sağlık bilgileri istenirse doktorla veya bir yakın ile kolayca paylaşılabiliyor. Su içme hatırlatması, adım takibi gibi birçok önleyici sağlık özelliğinden faydalanılabiliyor.
YUKARI ÇIK